Extra durable facade plaster

Plesne a riasy trápia veľkú časť užívateľov zatepľovacích systémov. Ich rast nie je možné úplne eliminovať. Čím kvalitnejšiu fasádnu omietku použijete, tým dlhšie bude vaša fasáda vyžadovať len minimálnu údržbu.

 

  • Extra durable facade plaster
  • Extra durable facade plaster
  • Extra durable facade plaster

Aká je najlepšia fasádna omietka?

Ideálna omietka by mala byť trvácna, univerzálna, ľahko aplikovateľná a dostupná v čo najširšej škále farieb. Na trhu je množstvo značiek a typov. Medzi základné typy patria minerálne, akrylátové, silikátové a silikónové. Každá má svoje plusy a mínusy, viac o nich sa môžete dozvedieť v predošlom článku.
Najväčším problémom fasád sú v posledných rokoch plesne a riasy. Preto boli vyvíjané nové typy hybridných pojív s nanokremičitými časticami, vďaka ktorým sa fasády menej špinia a rýchlejšie schnú po daždi či rannej rose. Kombináciou týchto nanopojív s osvedčenými silikátovými a silikónovými materiálmi vznikajú omietky novej generácie.
Keďže sú silikátové omietky náchylnejšie na spracovanie a majú obmedzenú škálu farieb, dá sa povedať, že najlepšou voľbou súčasnosti sú fasádne omietky na nano-silikónovej báze.

V čom je POLYTEX nano-silikónová omietka výnimočná?

Nejde o bežnú silikónovú omietku, ide o pastovitú omietku s nano-kremíkovou technológiou. Tá zaistí extrémne rýchly odvod vlhkosti z povrchu a minimálny sklon k zachytávaniu špiny. K dlhodobo čistému vzhľadu prispieva aj jej jemná zatieraná (točená) štruktúra.
Omietka je vybavená špeciálnymi mikrokapsulami, ktoré zabezpečia najvyššiu ochranu proti plesniam a riasam. Na rozdiel od bežne používaných protiplesňových látok ostávajú po zaschnutí pevne zakompované v omietke. Vyznačujú sa riadeným pomalým uvoľňovaním aktívnych zložiek, čo výrazne predlžuje dobu odolnosti omietky. Skladba mikrokapsúl je upravená tak, aby boli bezpečné pre ľudí, zvieratá aj životné prostredie.
Navyše je táto omietka poctivo vyrobená z najlepších surovín, veľmi ľahko sa aplikuje a je fakt trvácna. Zaslúši si ju aj vaša fasáda?

Na polystyrén aj minerálnu vlnu

Predstavte si krásnu fasádu aj po desiatich rokoch. POLYTEX silikónová omietka s nano-kremíkovou technológiou vynikajúco odoláva poveternostným vplyvom, špine i mikrobiologickému napadnutiu. Má veľmi nízku nasiakavosť a najvyššiu triedu priepustnosti vodných pár. Preto je univerzálne použiteľná na všetky typy zatepľovacích systémov, komíny, sokle aj steny bez zateplenia.

Kde kúpim POLYTEX Nano-silikónovú omietku?

Naše fasádne omietky sú na predaj u zmluvných obchodných partnerov i pohodlne online. Ku každému zákazníkovi pristupujeme individuálne a hlavne osobne. Jediné, čo musíte urobiť, aby ste sa dozvedeli cenu pre váš konkrétny prípad, je zavolať na našu infolinku alebo kliknúť tu a následne na "Mám záujem kúpiť" pri popise Nano-silikónovej omietky a vyplniť nezáväzný kontaktný formulár. Odpovieme vám obratom (v pracovné dni skoro vždy do 24 hodín). Je to jednoduché a získate naozaj dobrú cenu!

Potrebujete ďalšie informácie o nano-silikónovej omietke? Napíšte nám:


Under EU Regulation 2016/679, I voluntarily consent to the management, processing and storage of my personal data in order to ensure the mutual communication initiated by this contact form. The consent can be revoked at any time, otherwise it will expire after 3 years from its release and the data will be deleted. Contact for withdrawal of info@polytex.sk.

Top quality

Certified products, tradition since 1990

Reliable delivery

All products in stock, shipping across Europe