Colors for a children´s room

Čakáte bábätko a plánujete zariadenie do detskej izby? Spolu s odtieňmi nábytku a doplnkov vytvárajú celkovú atmosféru aj farby stien, ktoré ovplyvňujú pocity a náladu detí. Aj v tomto prípade platí, že niektoré farby človeka upokojujú, nabíjajú energiou, iné zas energiu odčerpávajú.

 

  • Colors for a children´s room
  • Colors for a children´s room
  • Colors for a children´s room
  • Colors for a children´s room
  • Colors for a children´s room

Psychológia farieb a deti

Troj- až šesťmesačné dieťa už dokáže rozoznať farby. V tomto veku vedie vo vnímaní červená, na ktorú dieťa reaguje až päťkrát intenzívnejšie ako na ostatné farby. Za ňou nasleduje žltá a modrá. V detskej izbe by sme však nemali s farbami experimentovať. Všeobecne sú vhodné menej sýte, pastelové odtiene. Neodporúčame kombinovať príliš veľa farieb, v tomto smere môžeme byť odvážnejší pri textilných doplnkoch a hračkách.

Pri výbere farby do detskej izby treba zohľadniť aj jej veľkosť a množstvo prenikajúceho denného svetla. V neposlednom rade zvážte, akú náterovú hmotu použijete na jej vymaľovanie. Mala by byť trvanlivá a umývateľná, aby sme z nej mohli prípadne odstrániť špinavé odtlačky prstov. Ideálnou voľbou je napríklad naša prémiová interiérová farba.

 

Zelená je vhodná do izieb s dostatkom prírodného svetla, symbolizuje sviežosť, život, harmóniu a bezpečie. Jemne pôsobí na oči dieťaťa a zároveň vytvára hravú atmosféru.

Žltá prináša do izby radosť, život a zároveň kompenzuje nedostatok prirodzeného svetla v tmavšej miestnosti. S touto farbou však počkajte, až kým vaše dieťatko trochu nenarastie, pretože podľa feng šuej by v žltej izbe viac plakalo.

Červená je ideálna voľba pre tých, ktorí chcú vniesť do miestnosti teplo a energiu. Je to veľmi intenzívna farba, najviac priťahuje oči bábätiek, preto odporúčame pracovať s ňou opatrne. Ak je dieťa hyperaktívne, použite červenej čo najmenej. Pre pokojné deti jej môžete trochu pridať, aby ste im dodali viac energie.

Oranžová spája pozitívne vlastnosti červenej a žltej farby.

Modrá pôsobí relaxačne a upokojujúco, zabraňuje nočným morám, ale vnáša do izby chlad a tlmí chuť do jedla. Je ideálna v prípade, keď dieťa trávi väčšinu dňa mimo svojej izby.

Biela farba zväčšuje priestor, spája sa s čistotou a jednoduchosťou. V minimálnej miere podnecuje zmysly detí. Môže pôsobiť chladne, preto ju odporúčame použiť do detskej izby v kombinácii s inou farbou.

Potrebujete vymaľovať steny v detskej izbe? Napíšte nám!


* Data marked with an asterisk are required.

Under EU Regulation 2016/679, I voluntarily consent to the management, processing and storage of my personal data in order to ensure the mutual communication initiated by this contact form. The consent can be revoked at any time, otherwise it will expire after 3 years from its release and the data will be deleted. Contact for withdrawal of info@polytex.sk.

Top quality

Certified products, tradition since 1990

Reliable delivery

All products in stock, shipping across Europe